Пошук
Розклад
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Англійський стиль часто плутають із класичним. Він елегантний, стриманий, практичний, сповнений різними елементами декору, але без яскравих акцентів. Для його створення використовуються матеріали найкращої якості. Тому заощадити на такому інтер'єрі не вдасться. Натомість за його допомогою можна підкреслити свою любов до розкоші та бездоганний смак до деталей.

Історія появи англійського стилю

Англійський стиль у дизайні інтер'єру почав розвиватися у 18 столітті. Його початок поклало чотири покоління монархів: королева Анна, королі Георг I та Георг II, а також королева Вікторія. Кожен із них вносив зміни відповідно до свого часу. Тому в ньому можна простежити риси різних епох:
  • Від бароко передалися велич та розкіш: позолота, орнаменти й химерні меблі.
  • Епоха класицизму та рококо зробила інтер'єр в англійському стилі більш стриманим, практичним, без зайвої химерності.
  • Вікторіанська епоха поєднала у цьому стилі шик рококо, а також суворі лінії та темні відтінки готики.
  • Сучасні дизайнери навчилися успішно поєднувати усі особливості епох. Але при цьому зберегти їх найголовніші риси – практичність, спроможність, стриманість та затишок.

    Особливості

    Англійський стиль в інтер'єрі має впізнавані риси, що стосуються не тільки планування та колірної гами, але й елементів декору. В англійському дизайні відображаються звички англійців, а також особливості їхньої країни.
    foto
    Тут ніколи не буває хаотичності й недбалості. На перший погляд, приміщення може здаватися строгим. Але якщо придивитися, стане очевидним, що воно функціональне та продумане. Затишок надає раритетний декор: фарфорові вази, чайні сервізи, статуетки, сімейні фото в рамках, дзеркала та картини.
    Особливу атмосферу створює м'яке освітлення. Англійці дуже люблять використовувати всілякі світильники, торшери та канделябри. А ще вони віддають перевагу класичним великим вікнам із дерев'яними рамами. Тому краще відмовитися від пластикових білих та замінити їх на стилізовані під дерево.
    Не обійтися в такому дизайні без штор. Їх необов'язково вішати у кожній кімнаті, але вони мають бути. Ідеально підходять довгі моделі, пошиті з важких та щільних матеріалів. Колір підбирається під загальну палітру кімнати.
    Невіднятним атрибутом є масивна люстра. А сама стеля забарвлюється у світлі тони та декорується дерев'яною обробкою або ліпниною. Допускаються багаторівневі дизайни.
    Щоб підкреслити розкіш стилю, заведено використовувати лише натуральні матеріали. Дерево, камінь, штукатурка, шкіра – все це чудово вписується у загальну концепцію та поєднується між собою. Для декорування стін частіше використовують шпалери з рослинним принтом або смужками.

    Характерні риси

    Сучасний англійський стиль в інтер'єрі припускає фарбування стін в однотонні кольори. Краще віддати перевагу матовим варіантам класичних або благородних відтінків. Підібрати бажану колірну гамму завжди можна в асортименті фарб Kolorit. Всі фарби преміум якості та відрізняються стійкістю, довговічністю та зручністю нанесення.
    У кожному британському будинку є бібліотека або стилізований під неї простір. Це може бути ціла кімната з великою кількістю книг, невелика шафа або ніша у стіні з полицями. Така зона обов'язково має бути затишно обладнаною для читання. Поруч можна розмістити комфортне крісло, диван, невеликий столик та лампу.
    Для оздоблення підлоги використовується паркет чи ламінат. Дизайнери радять віддавати перевагу натуральному дереву: дубу чи горіху. Плитка підійде для кухні, ванни або коридору.

    Колір в англійському стилі

    Великобританія славиться похмурою погодою. Можливо, тому англійці люблять використовувати різноколірні відтінки як акценти. Вони прихильні до м'якої та ніжної палітри: рудувато-коричневих, блакитних, гірчичних, кремових, зелених барв.
    У Григоріанську епоху були популярні світлі тони. Однотонне оформлення стін відмінно контрастувало з дерев'яною обробкою підлог, дверей, плінтусів та бордюрів. Для фарбування використовувалися жовті, ніжно-рожеві, золотисті, блакитні та зелені відтінки.
    У Вікторіанську епоху палітра розширилася. До неї додалися цегляні, теракотові, червоні та коричневі тони. Сьогодні ж дизайнери сміливо використовують яскравіші відтінки: жовтий, зелений, бронзовий.
    Меблі, штори та текстиль можуть бути строкатими. Дуже популярні принти у вигляді клітинки, смуг та квіткових візерунків. А для тих, хто віддає перевагу стриманості, краще вибирати однотонні варіанти у коричневій, кремовій або сірій гамі.
    foto

    Меблі

    Англійський стиль в інтер'єрі легко впізнати завдяки меблям зокрема. Їх завжди багато, у кожному кутку. Всі предмети побуту у британців заведено прибирати у закриту шафу. Тому у кожному будинку багато корпусних меблів, комодів та тумб. Вони виготовляються із темних або світлих сортів дерева у класичному стилі.
    Головною родзинкою дерев'яних меблів є різьблення, а також вигнуті маленькі ніжки. Вони покриваються лаком, часто мають м'які та округлі форми. Трапляються моделі, прикрашені позолотою або інкрустованими елементами.
    Всі меблі повинні бути якісними, масивними та виготовленими з натуральних матеріалів: дерева, шкіри. На диванах часто є яскрава оббивка з фактурних тканин (синель, жаккард, оксамит, дамаст) та багато подушок. Дизайн спальні або вітальні розбавляється м'якими пуфами чи банкетками.
    Інтер'єр вітальні в англійському стилі завжди включає знаменитий диван Честерфілд. Він може бути виконаний зі шкіри темного шоколадного кольору. Також популярні текстильні моделі в однотонній чи строкатій гамі.
    Не обійтися і без зручних крісел та лежаків з високими спинками та вигнутими ніжками. Їх каркас виготовляється з масивної деревини, а подушки з м'якого наповнювача. Обов'язково мають бути м'які підлокітники-валики. Такі моделі спочатку створювалися не тільки для затишку, але й для захисту від холоду. Адже багато старовинних будинків в Англії досі мають проблеми з опаленням.
    foto

    Планування

    Англійський стиль в інтер'єрі, особливості якого проявляються у плануванні, підійде як для квартир, так і для будинків. Кімнати можуть бути невеликими або просторими, з високими чи низькими стелями. При цьому під вітальню відводиться найбільше місця. Її роблять просторою та заповнюють габаритними меблями: диваном, кріслами, столом, шафами, різними аксесуарами.
    Дуже популярне зонування приміщень та кімнат. Це робиться не лише за допомогою звичних стін, а й за допомогою меблів та килимів. Наприклад, бібліотека відділяється великою шафою з книгами. Обідня зона відділяється сервантом та столом зі стільцями.

    Квартира в англійському стилі

    Інтер'єр маленької квартири в англійському стилі можна зробити дуже затишним та функціональним. Для цього дизайнери використовують різні прийоми:
  • Ділять кожну кімнату на зони за допомогою аркових прорізів або скляних дверей.
  • Особливу увагу приділяють джерелам світла. Внаслідок цього візуально збільшують простір та розставляють акценти.
  • Не обтяжують інтер'єр кесонними стелями, не захаращують його великою бібліотечною шафою та використовують мінімум меблів.
  • Намагаються використовувати більше світлих відтінків як базових.
  • foto

    Кухня в англійському стилі

    Якщо дозволяє простір, кухню можна зробити максимально відкритою та розділити на дві зони: для приготування їжі та обідню. У першій мають розташовуватися кухонний гарнітур, холодильник, піч та все, що потрібно для приготування. У другій – обідній прямокутний стіл, стільці, а також шафки. Всі зайві предмети побуту забираються з відкритих поверхонь. На очах залишається лише гарний сервіз або фарфор.
    Англійський стиль в інтер'єрі кухні передбачає використання меблів, як світлих, так і темних відтінків. Головне, щоб вони були зроблені з дерева. Колірні акценти розставляються за допомогою декоративних подушок, скатертин, кухонних рушників та штор.

    Спальня в англійському стилі

    У спальні мають гарний вигляд світлі стіни з різним орнаментом. Для підлоги підійде світлий ламінат або паркет, а також килим у тон стін. На вікнах мають бути щільні штори.
    В Англії заведено спати на двоспальних просторих ліжках, де багато подушок. А велике покривало є чудовим елементом декору. Також можна використати балдахін. Для зручності з боків ліжка розташовані дерев'яні тумби. На них ставлять світильники, кладуть телефон, улюблену книгу для читання перед сном.
    foto

    Вітальня

    Вітальню можна оформити у світлій або темній колірній гамі. Головне заповнити її предметами, які створять відчуття комфорту та затишну атмосферу. Це можуть бути фотографії сім'ї, картини, м'які меблі, подушки, килими, торшери.
    Ідеально в цю кімнату впишеться камін та дерев'яний журнальний столик, розташований у центрі. Якщо дозволяє простір, можна поставити велику книжкову шафу. І, звичайно ж, не варто забувати про невеликі декоративні предмети: свічки, вази з квітами та ін.

    Передпокій

    Класичний англійський передпокій виключає сучасні деталі. У ньому немає звичної шафи-купе або прихованого підсвічування. Використовуються лише натуральні матові матеріали. Меблі завжди дерев'яні, з простими лініями та з текстильною або шкіряною оббивкою.
    Також у передпокої має бути підставка під парасольку й невелика тумба. На ній можна розташувати вазу із квітами. Як декор використовуються улюблені фотографії, картини, ключниці та дзеркала.

    Ванна

    Для облаштування ванної кімнати в англійському стилі потрібно не менше 8 кв.м. Тут має бути масивна раковина, тумба й окрема ванна на вигнутих ніжках з латунними змішувачами.
    Стіни зазвичай ділять на дві зони. Верхня фарбується в однотонний колір та оформляється дерев'яними панелями, а нижня викладається гладкою плиткою. Особливу атмосферу допомагає створити невелике віконце у стіні.
    foto

    Дитяча

    Якщо дозволяє площа, кімнату слід розділити на зони: спальну, ігрову та для навчання. Для її оформлення використовуються світлі та навіть яскраві відтінки. Ідеально підійдуть шпалери та текстиль з незвичайними принтами. На стіни можна повісити оригінальні бра: у вигляді хмаринки, тварин тощо.
    Меблі підбираються функціональні, щоб вмістилося більше речей. Часто зону підвіконня також використовують, оформлюючи її м'якими подушками та іграшками. Це дозволяє створити додаткове місце для дозвілля чи відпочинку.
    Для облаштування інтер'єру в англійському стилі знадобиться чимало фінансових вкладень, професіоналізму та часу. Проте результат того вартуватиме. Адже він завжди поза часом. Це безсмертна класика, яка наповнена шляхетністю, стриманістю та затишком.
    Поширені запитання

    💠 Які ключові особливості англійського стилю?

    Основна концепція цього стилю – комфортне життя в ідеальному будинку. Все, що знаходиться в ньому, має бути практичним, затишним та довговічним. В англійському стилі завжди присутні дерево, колоніальні мотиви, камін, м'які меблі із закругленими формами. Традиційними візерунками є квіти, смужка та клітина.

    🏡 Як оформити заміський будинок в англійському стилі?

    Будинки в англійському стилі найчастіше мають два поверхи, симетричні форми й вежу над головним входом. Вони оточені зеленим лужком, з пишними деревами та декоративним живоплотом. Для облицювання використовується цегла або камінь. Фасад виглядає масивно та виділяється високими вікнами.

    Стікер-тести