Пошук
Розклад
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Що таке ОСБ плита

Це спеціальний композитний стружковий матеріал з дерев’яної тріски, яку склеїли за допомогою різних клеїв, смол та полімерів. У більшості випадків їх роблять з відходів осики, проте зустрічаються варіанти на основі інших листових дерев.

Що необхідно враховувати при виборі фарби для OSB плит

Підбираючи покриття для OSB-листів потрібно враховувати фактуру листа, його стан та адгезивність (чіпкість) самого фарбувального складу.

Адгезія фарби і ОСБ плит

Більшість масляних фарб погано лягає на поверхню ОСБ-листів. Вся справа в тому, що подібна поверхня просочена смолами і тому погано вбирає масляну фарбу. Для підготовки поверхні підійдуть адгезійні ґрунтувальні фарби — вони відмінно підходять для первинного фарбування основ з неоднорідною текстурою. В подальшій роботі це заощадить витрати фінішної шпаклівки та самої фарби.
При роботі з глянцевим OSB шукайте матові ґрунтувальні фарби. Для матових листів підійдуть матові, напівматові та навіть напівглянцеві варіанти.

Фактура ОСБ плити

Фактурність — одна з ключових особливостей подібного матеріалу. Його структура нерівна та шорстка, що підвищує тактильний вплив в інтер'єрі, але при цьому збільшує витрати фарби. Обов'язково врахуйте цей факт при складанні кошторису.

Стан OSB плит

Ще один фактор, який потрібно врахувати перед початком робіт. Гірше всього піддаються фарбуванню плити, що не захищені ґрунтовкою або спеціальними покриттями. Також для ремонту навряд чи підійдуть листи, що простояли на вулиці або в кімнаті з мінливим мікрокліматом більше року. Для них потрібен особливий «фейс-контроль».
Під впливом мінливої погоди та ультрафіолету (якщо панелі зберігалися зовні) якість листа сильно погіршується, і тоді на нього не лягають навіть спеціальні склади по дереву.

Чим пофарбувати ОСБ плиту на вулиці

Підбираючи фарбу для зовнішніх робіт, враховуйте її водостійкість, наявність компонентів, що борються з пліснявою та захист від УФ-променів. Тоді поверхня відмінно переживе як зливи з підвищеною вологою, так і літню спеку.
Краще всього підійдуть фарби, які спеціально створені для дерева — шукайте інформацію про це в інструкції. Емалі для дерева мають вузькоспеціалізовані захисні властивості, якими не може похвалитися звичний склад для мінеральних поверхонь (бетону, цегли, шпаклівки і т.д.)

Чим пофарбувати OSB плиту всередині приміщення

Вибираючи склад для внутрішніх робіт шукайте екологічні та гіпоалергенні склади. Вся лакофарбова продукція Kolorit сертифікована ГО «Жива планета», що підтверджує її безпеку для навколишнього середовища та людей. У всіх фарбах і тонувальних пастах відсутні легкі органічні розчинники, аміак, важкі метали та шкідливі сполуки.
Також лаки та фарби Kolorit Home лінійки схвалені асоціацією алергологів України. А це означає, що їх можна використовувати в тих приміщеннях, де постійно перебувають діти, люди схильні до алергій або з низьким імунітетом.
Глянцева емаль Kolorit Wood and Metal Enamel Глянецьнадає поверхні гарний блиск, в той час як її компоненти проти плісняви захищають стіну від грибків. Емаль Kolorit Wood and Metal Enamel Напівматова також відмінно бореться з пліснявою, відмінно приховуючи недоліки поверхні, підкреслюючи кожну особливість «складних» деталей.
Безпеку цих складів підтверджує державна санітарно-гігієнічна експертиза, що дозволяє використовувати ці емалі всередині дитячих та лікувально-профілактичних установ.

Як вибрати фарбу і лак для фарбування підлоги та стелі всередині приміщення

Ключові параметри фарби для підлоги у будинку — зносостійкість та водостійкість. Підлога забруднюється досить швидко, тому її приходиться регулярно мити з використанням спеціальних миючих засобів. Фарба чи емаль повинна витримати такий довгий контакт з вологою.
Також потрібно врахувати, що на підлогу здійснюються постійні навантаження від меблів і людей, що живуть в приміщенні. Хороша фарба повинна легко витримати подібний «тиск».
Працюючи зі стелею варто використовувати напівматові або матові склади. Глянець буде підкреслювати всі нерівності поверхні та давати «зайчики» з відблисками від сонця і джерел штучного освітлення. Матові та напівматові фарби позбавлені цих недоліків. Завдяки цьому вони роблять кімнату візуально вище

Підготовчі роботи

Правильна підготовка — запорука успіху ремонту. Всі процедури нижче проводяться після монтажу листів — тільки так можна пропрацювати усі шви та можливі тріщини, що з'являться на етапі установки.

Шліфування

Шліфування — етап, що допоможе приховати явні перепади рельєфу ОСБ-плити перед фарбуванням. Найлегше це зробити механізованим способом за допомогою шліфмашинки або дриля з наждачною насадкою. Якщо ж шліфувати «по-старинці» з наждачним папером, то це займе набагато більше сил та часу.
Листи марок ОСБ-3 та ОСБ-4 піддають глибокій шліфовці: тут потрібно видалити спеціальне покриття з воску і лаку. В іншому випадку фарба візьметься з плямами та смугами.

Вирівнювання стін шпаклівкою

Щоби приховати перепади поверхні використовується шпаклівка. Стартова підійде для середньо-глибоких переходів — до 3 мм. Фінішною можна закрити невеликі тріщини та відколи до 1 мм.
Не варто витрачати час на шпаклівку швів зі стиками — вони все одно будуть видні. Тут допоможуть декоративні планки і фантазія — можна незвично розкласти листи матеріалу, щоб стики виглядали акуратно та цікаво.

Ґрунтовка плити

Шукайте спеціальні ґрунтовки по дереву — звичайні склади сюди не підійдуть. Наносьте ґрунт пензлем чи фарбопультом, опрацьовуючи кожен сантиметр фарбуємої площі. Тоді лист буде захищений від появ смоли та ефірних масел.

Фарбування і сушка

Перш ніж почати фарбування ОСБ плити, підготуйте потрібний інструментарій: валик чи фарбопульт для великих площ під фарбування, пензлі для кутів і важкодоступних місць, кювет (будівельну ванночку).
Починайте фарбування з країв — обробіть їх пензлем і приступайте до фарбування основної поверхні. Працюючи з валиком, обов'язково проводьте його кілька разів по ребристій поверхні будівельної ванночки. Так ви знімете надлишки фарби або емалі, завдяки чому вона рівномірно передасться на поверхню.
Зачекайте від 2 годин після нанесення першого шару (при t близько 23-25​​° С та вологості в районі 50) до часткового висихання, після чого нанесіть другий шар емалі. Через 30-40 хвилин поверхня не боїться пилу, а приблизно через 5-7 годин вона буде повністю суха та готова до використання.

Покриття лаком

Відмінний варіант для тих, хто хоче зберегти оригінальний колір панелі, але при цьому бажає захистити її від негативного зовнішнього впливу навколишнього середовища. . Kolorit Panel Lacquer — шовковисто-матовий лак, який підходить для декорування і захисту дерева, що витримує попадання води, миття і навіть температуру до + 80° С.
А це означає, що навіть якщо на поверхню випадково розіллється тепла вода з кухля, то панелі нічого не буде. Це помітно продовжує термін служби дерев'яних елементів і зберігає їх свій зовнішній вигляд на багато років.
foto
Kolorit Panel Lacquer

Шовковисто-матовий лак для декорування й захисту панелей, колод, брусів та інших дерев’яних поверхонь. Стійкий до впливу води й миття, витримує температуру до +80℃. Завдяки технології Extra Wetting лак створює поверхню з підвищеною адгезією. Це подовжує термін служби дерев’яних елементів та зберігає їх зовнішній вигляд.

Поширені запитання

🎨Чи потрібно обробляти ОСБ плиту оліфою перед фарбуванням?

Перед фарбуванням OSB плити потрібно позбавити її від смол — це робиться за допомогою шліфувальної машинки. Далі тріщини закриваються шпаклівкою, а поверхня покривається спеціальною ґрунтовкою по дереву. Після цього можна приступати до фарбування.

🖌️ Чим пофарбувати підлогу з ОСБ плити?

Для цього підійде будь-яка фарба чи емаль, що працює з деревом. Відмінний вибір — Kolorit Wood and Metal Enamel Напівматова. Покриття з подібним ступенем блиску практичне (на ньому слабо видно бруд) і воно не виблискує від освітлення.

👨🎨 Як пофарбувати стелю з ОСБ?

Стелю з ОСБ спочатку потрібно профарбувати по краям пензлем, а великі площі під фарбування опрацювати валиком або фарбопультом. Після нанесення в 1 шар потрібно почекати 2-3 години при теплому мікрокліматі з середньою вологістю та нанести другий шар. Після нього слід почекати ще 5-7 годин і все готово.

Стікер-тести