Пошук
Розклад
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Ванна — приміщення, де будь-які інтер'єрні рішення повинні проходити посилену фільтрацію практичністю. Оздоблення, яке може бути повністю допустимим у вітальні та спальні, часом можуть не витримати умов у ванній кімнаті. Вся справа у підвищеній вологості та мокрих зонах, куди регулярно потрапляють краплі води. Фарба для стін у ванній — цікавий та виправданий вибір для тих, кому набридла плитка. Сьогодні ми розповімо, як повинен проходити цей процес, щоб ремонт радував вас ще багато років

Підготовка стін у ванній кімнаті

foto
Насамперед, потрібно правильно підготувати стіну. І у ванних кімнатах це особливо важливо: якщо в тій же спальні невеликі тріщини можна прикрити меблями або картинами, то тут в них потім може розвиватися цвіль.
Спочатку необхідно позбутися від старого покриття — зняти плитку. Далі підготуйте штукатурку для роботи з великими вибоїнами (від 5 мм), стартову шпаклівку для середніх (до 3 мм) і фінішну для найдрібніших (до 1 мм) перепадів поверхні. Між кожним з цих кроків обов'язково проґрунтуйте стіну.
Виглядати процес підготовки до фарбування буде наступним чином: оштукатурювання зон з перепадом рельєфу → ґрунтування цих місць → стартова шпаклівка → ґрунтування обробленої поверхні → фінішна шпаклівка → ґрунтування всієї стіни.
Вибирайте тільки вологостійкі покриття, які підходять для використання у ванній. Як правило, виробник пише про це на етикетці і в інструкції. На цю роль відмінно підходить ґрунтовка по типу Kolorit Silanit: завдяки системі Argentum Protect частки наносрібла вбивають більше 99% патогенних мікроорганізмів на поверхні. А завдяки технології Extra Wetting склад проникає ще глибше в поверхню, підвищуючи її адгезію
Далі потрібно почекати висихання від 5 годин при сприятливому мікрокліматі (приблизно + 23-25 ​​° С і вологість близько 50%). Підвищувати температуру або зменшувати вологість не рекомендується — це негативно вплине на властивості покриття.
Якщо стіна вже була забарвлена ​​вододисперсійною (акриловою, латексною і т.д) фарбою, та на ній немає сколів і тріщин, то її достатньо промити лужним розчином. Потім цей розчин видаляють, протираючи стінку вологою ганчіркою. Олійну фарбу варто прошкурити — це підвищить адгезію (чіпкість) стіни.

Вибір інструменту

Для робіт у ванній підійде класичний набір інструментів. Для нанесення фарби на великі поверхні виберіть валик та фарбопульт. Кути якісно пропрацюють пензлі з різною довжиною ворсу. Малярний скотч та плівка надійно захищають сантехніку, меблі та вікна з дверима від випадкових бризок. Такий набір не вдарить по гаманцю.
foto
Ґрунтовка Kolorit Silanit

Паропроникна ґрунтовка з наносріблом, що відштовхує воду. Разом з фінішним покриттям захистить поверхні від поширення патогенних мікроорганізмів.  Завдяки технології Extra Wetting ґрунтовка глибше проникає в поверхню, підвищуючи ефективність зчеплення та зменшуючи витрати фарби.

Нанесення фарби на стіни у ванній

foto
Перш ніж фарбувати стіни у ванній, вам потрібно ретельно пройтися ґрунтовкою по прошпакльованим стінам. І тільки після її остаточного висихання можна приступати до подальших робіт. Далі потрібно нанести водоемульсійну фарбу в 2 шари. Працюючи з валиком, обов'язково проведіть його в кюветі декілька разів, торкаючись ребристої частини. Це допоможе йому рівномірно насититися продуктом та передати його на стіну без розводів та смуг.
Розбавляти фарбу не треба. Виробник вже створив її з необхідною густиною та щільністю. У вкрай рідкісних випадках і після попередньої консультації з представниками виробника допускається розведення до 10% від обсягу всієї суміші. Тобто, купивши тару на 3 л можна додати туди тільки 200-250 мл чистої води.
Після першого шару почекайте від 2 годин (до часткового підсихання) та наносьте другий. Через півгодини стінка не «боїться» потрапляння пилу, а через 5-7 годин вона вже висохне — можна знімати «захист» з дверей та сантехніки.

Типи поверхні

Підбираючи дизайн в ванну, врахуйте те, що сюди не підійдуть шпалери — від підвищеної вологи вони буквально відваляться від стін. Також варто бути вкрай акуратними при виборі дерев'яного декору стін — його потрібно ретельно обробити спеціальними водостійкими покриттями. Тоді навіть такий матеріал впорається з підвищеною вологістю приміщення.
У ванній фарба часто використовується для роботи з бетоном, вологостійким гіпсокартоном та оштукатуреними поверхнями. Вони легко витримають регулярні перепади температури і вологості. Краще всього сюди підійдуть спеціальні водостійкі фарби по типу Kolorit History. Їх можна наносити навіть в «мокру зону» — відмінне рішення для тих, кому хочеться сміливих рішень без звичних плиток. Сама ж History має в своєму складі елементи, що борються проти плісняви. Це, в свою чергу, допомагає протистояти підвищеній вологості приміщення. Також ця фарба відома своєю екологічністю і гіпоалергенністю, що дозволяє використовувати її навіть там, де живуть маленькі діти та люди з ослабленим імунітетом.

Кольори

foto
Вибираючи майбутній відтінок приміщення, потрібно розуміти його призначення. У ванну люди приходять, щоб розслабитися та набратися енергії. Отже, сюди не підійдуть яскраві «неонові» відтінки — їх можна використовувати тільки в якості акценту.
Ті, хто бажають отримати хороший результат, що буде поєднуватися практично з будь-якою сантехнікою — радимо звернути уваги на базові нейтральні кольори. До них відносяться білий, сірий, чорний та все розмаїття бежевого.
Також тут будуть красиво виглядати «водні» кольори: блакитний, синій і бірюзовий. Незвично, але при цьому красиво виглядатиме зелений — в поєднанні з «морськими» відтінками він буде нагадувати про відпустку навіть лютою зимою.
Якщо хочеться більше сміливих експериментів на стінах, то озбройтеся кругом кольорів — так ви можете підібрати необхідні відтінки так, щоб вони гарантовано поєднувалися один з одним. Краще всього виглядають монохромні (схожі), комплементарні (в колі знаходяться з протилежних сторін — як чорний з білим або червоний з зеленим), аналогові («сусіди» як бірюзовий з смарагдовим та середньо-синім), тріада (коли кольори знаходяться на однаковій відстані в колі). Детальніше про «науку кольору» можна дізнатися в цьому матеріалі.

Декор

Для тих, кому однотонні стіни здаються нудними існує простий лайфхак. Досить стандартного малярного набору та декількох мотків малярного скотчу. З його допомогою ви можете легко ділити стіни на зони і фарбувати їх без плям.
Фарбування стін у ванній буде виглядати наступним чином: спочатку проклейте потрібний візерунок малярною стрічкою. Далі відкрийте перший колір і починайте фарбувати стіни в 2 шари (між ними потрібно буде почекати від 2 годин до часткового підсихання). Через 5-7 годин після нанесення другого шару можна зняти стрічку зі стіни. Тепер потрібно наклеїти нову стрічку по краях уже пофарбованих зон.
Якщо ви дочекалися повного висихання фарби — вона залишиться на стіні, не перейшовши на скотч. Це потрібно для того, щоб бризки з другого кольору не зачепили основний малюнок. Повторіть ті ж дії до тих пір, поки не отримаєте бажаний орнамент.
І хоч багато хто говорить, що фарбувати стіни у ванній — затія вкрай ризикована, але сьогодні вона повністю виправдана. Сучасні водостійкі фарби дозволяють «оживити» будь-які інтер'єрні задумки. Навіть ті, які ще 10-15 років тому здавалися фантастикою.
Стікер-тести