Пошук
Розклад
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

У суспільстві постійне "досягаторство" – соціально схвалюване явище. Фокус виключно на успішному успіху призводить до вигоряння. Найкраща підзарядка – єднання з природою, але із щільним графіком сучасного городянина це складно. Інтер'єр у стилі шале стане тою самою сполучною ланкою між людиною та духом природи. Атмосфера затишку, гармонії, розслабленості та спокою наповнить домівку та поверне до ресурсного стану. Адже стиль шале – це про ексклюзивну душевність, лаконічну красу та практичний комфорт у поєднанні з функціональністю.

Особливості та історія стилю шале

Місце народження стилю шале – передгір'я французьких Альп, старовинна провінція Савойя на кордоні зі Швейцарією та Італією. "Шале" від французького "chalet" (хижа пастуха). У XIV столітті так вперше назвали прості будиночки біля підніжжя Альп. Пастухи споруджували шале, щоб ховатись від негоди. Будиночки з дерева та каменю були одночасно практичними, надійними та затишними. Саме специфіка гірського клімату та ландшафту у зв'язці з унікальним місцевим колоритом сформували стиль шале. З місця виключно для нічлігу з часом він трансформувався у місце для відпочинку та постійного житла. У первісному варіанті стиль шале – це будинки з мальовничими краєвидами. Його філософія полягала у радості життя без стресу та у задоволенні поруч із природою. Однак за правильного підходу деякі стильові рішення можна реалізувати й у міській квартирі.
foto

Особливості стилю:

Будинок як фортеця

Фундамент та цокольний поверх з натурального каменю захищали будинок від зсувів та лавин, похилий дах з козирком – від надмірних опадів. Верхні поверхи з дерева зберігали тепло, а тераси збільшували площу будинку та дарували цей чудовий вигляд.

Превалювання природних матеріалів

Концепція стилю – це екологічність та безпека. Деревина у парі з натуральним каменем створює у будинку ідеальний мікроклімат – влітку прохолодно, взимку тепло. Природні матеріали виглядають фактурно, а при обробці не втрачають самобутності.

Світло як ключ до затишку та природи

Величезні панорамні вікна відповідають за природне освітлення та вільний доступ до мальовничих краєвидів. Атмосферу гармонії доповнює м'яке штучне освітлення (кована люстра, точкові світильники, класичні торшери, мідні або латунні бра, настільні лампи, свічки).

Автентичність меблів

Стиль шале тяжіє до меблів з історією – дерев'яні, масивні, вінтажні (як альтернатива зістарені), а також до простих форм. Характерна риса – обов'язково зручність (шкіряні дивани, ліжка з різьбленим узголів'ям, плетені крісла-гойдалки, консолі, масивний комод, кам'яні тумбочки).

Лаконічний текстиль

Натуральний текстиль (ситець, шовк, бавовна, рогожка, льон та овчина) завжди у пріоритеті. Відсутність кричущих відтінків підкреслює одночасно простоту та витонченість стилю шале. Затишок створюють м'які вовняні пледи на дивані, домотканий килим або шкіра тварини на підлозі, вишиті серветки на кухні, щільні штори на вікнах.

Акцентні деталі та аксесуари

Інтер'єр не перевантажений декором, та досить пізнаваний. Це мисливські трофеї (шкури звірів, роги та опудала), картини та гобелени із зображенням гірських та лісових ландшафтів, вази із сухими чи польовими квітами, глиняні чи дерев'яні предмети начиння, масивні свічники, фігури тварин.

Вогнище – серце шале

Ключовим елементом стилю є камін, що створює у будинку альпійську ауру. Класичний варіант оформлення фасаду – облицювання натуральним каменем або деревом та прикраса зверху рогами. Особливу атмосферність інтер'єру додає зв'язка дров поруч із каміном. Допускається використання газових та електричних камінів.
foto

Матеріали для обробки

Сільське коріння стилю шале визначило використання екологічно чистих матеріалів (дерево та камінь) для внутрішнього оздоблення та для фасадів.
Загальноприйнятий будинок у стилі шале дворівневий, де кам'яний низ, а верх дерев'яний. Повністю дерев'яний вигляд також закріпив право на своє існування. Сучасний варіант альпійського будинку передбачає використання цегли. При цьому фасад витиньковують та забарвлюють у нейтральний бежевий. Склопакети під дерево виступають альтернативою масивним дерев'яним вікнам.

Внутрішнє оздоблення. Особливості:

  • Стіни. За фактурність та шляхетність відповідають натуральний камінь та дерево. У маленьких приміщеннях для оптимізації простору актуальна світла штукатурка та штучний камінь. Останній є економічно вигідним варіантом, але не екологічним.
  • Підлога. Підлогове покриття з натурального дерева максимально відображає суть стилю. Природну красу деревини зберігають за допомогою спеціальних олій або лаків. Більш бюджетний варіант – ламінат чи паркет.
  • Стеля. У високих приміщеннях (> 2,5 м) стельові балки з дерева, що виступають, стають справжньою родзинкою. В інших краще тинькувати стелю у білий колір, щоб візуально розширити кімнату.
  • Колірна гама у стилі шале

    Близькість до природи вплинула на колірний настрій стилю шале – використовувати лише природні фарби. Пастельні тони виглядають в інтер'єрі максимально органічно та асоціюються з альпійськими луками, засніженими гірськими вершинами та кольором натуральних матеріалів. Експериментувати з яскравими та неприродними відтінками не можна.

    Колірна гама стилю шале в інтер'єрі – це:

    Деревні відтінки (від світлих до темних) – домінують шляхом застосування натурального дерева.
    За допомогою широкої колірної палітри Kolorit підібрати потрібний природний відтінок для дизайну інтер'єру не важко.
    foto
    Білий колір в інтер'єрі використовують помірно, а оптимальна палітра складається із 2-3 відтінків. Обмеженість у кольорі дозволяє не втрачати індивідуальність та найповніше відтворити в інтер'єрі істинний альпійський шарм.

    Квартира у стилі шале

    Інтер'єр квартири у стилі шале пов'язаний з кількістю квадратних метрів та висотою стель. Будь-які обмеження заважають стилю повноцінно розкритися.

    3 основних правила, як не зробити квартиру з низькими стелями ще менше:

    1. Дотримуйтесь пропорцій від етапу внутрішнього оздоблення до меблювання та декорування.
    2. Масивні дерев'яні балки замініть на стругані дошки зі штукатуркою
    3. Збережіть місце шляхом обробки деревом тільки однієї стінки або до третини її висоти.

    Вітальня у стилі шале

    Центральна та найчастіше найбільша кімната. В іншому випадку візуально розширюють простір глянцеві меблі та скляні й металеві поверхні. Інтер'єр вітальні у стилі шале відрізняється особливою затишною атмосферою. Її створюють великі панорамні вікна у поєднанні з м'яким штучним освітленням, камін, розкішні хутряні шкури, меблі з м'якого текстилю та трофеї на стінах.
    foto

    Ванна у стилі шале

    Підвищена вологість у приміщенні обмежує використання дерева для оздоблення. У практичних цілях застосовують натуральний камінь, керамограніт або кахель з імітацією дерева чи каменю. Дерево знайшло себе у предметах декору та меблів. Ванна кам'яна чи металева, доповнена вінтажною сантехнікою.

    Спальня у стилі шале

    У дизайні кімнати панує спокійна палітра кольорів. Інтер'єр спальні у стилі шале відрізняється розслабленою, комфортною та романтичною атмосферою. У кімнаті м'яке розсіяне світло, з меблів тільки найнеобхідніше (велике ліжко з балдахіном, тумбочки з торшером, комод та крісло/стілець). Завершують композицію букет із сухоцвітів, фото у рамках, теплий килим та шкіра як покривало.

    Передпокій у стилі шале

    Функціональність тут у пріоритеті. Як підлогове покриття використовують камінь, а для обробки стін – дерево. Природне походження матеріалів та його природна фактурність додають особливого колориту приміщенню. Відсутність незвичайних прикрас компенсують контрастні ковані деталі (ручки на дверях, кування на меблях, вішалки).

    Інтер'єр дачного будинку в стилі шале

    foto
    У дачному будинку можна легко втілити всі характерні риси стилю. Будівельні матеріали – природні та екологічні. Обов'язкова наявність даху з двома скатами з краями, великих дерев'яних вікон та мансарди.
    Інтер'єр будинку у стилі шале створює єдиний ансамбль із навколишньою природою. Тому вибір натуральних відтінків завжди буде правильним рішенням. Дизайн інтер'єру у стилі шале – це про комфорт, функціональність та красу. У ньому немає місця строкатим кольорам, неякісним матеріалам, химерним меблям та різноманітності декору. Сучасна техніка, наприклад, прихована від сторонніх очей – інтер'єр кухні у стилі шале тому підтвердження. Камін, меблі простих форм, затишний текстиль та оригінальні предмети декору додають будинку особливого шарму.
    Стиль шале в інтер'єрі приваблює своєю любов'ю до природи, спокійною та розслабленою атмосферою, відсутністю поспіху, практичністю у поєднанні з комфортом. Втілює життя у моменті та налаштовує на переоцінку власних цінностей. Адже найкраще місце на планеті – це дім, де завжди чекають близькі. А ще інтер'єр у стилі шале просто сприяє повноцінному відпочинку душею та тілом.
    Поширені запитання

    🏠 Який матеріал використовувати для обробки фасаду у стилі шале?

    Для обробки фасаду у стилі шале використовують комбінацію з екологічно чистих матеріалів – камінь плюс дерево. Фундамент та цокольний поверх будинків відповідно кам'яні, верхні поверхи та мансарда – дерев'яні. Похилий дах покритий керамічною черепицею.

    ❓ У якому інтер'єрі можна реалізувати стиль шале?

    Стиль шале можна реалізувати і у заміському будинку, і в міській квартирі. У першому випадку не важко втілити всі родзинки стилю завдяки великій площі. Для дизайну квартири важливо врахувати обмеження квадратних метрів та висоту стель, щоб додати впізнавані риси.

    🎨 Які кольори використовують у стилі шале?

    Колірна палітра представлена ​​натуральними відтінками (білий, оливковий, сірий, графітовий, коричневий, бежевий, зелений, золотисто-жовтий, теракотовий). Використовуються і для оздоблення, і для предметів меблів та декору. Пастельні тони уособлюють близькість з природою та створюють унікальну атмосферу.

    Стікер-тести