Пошук
Розклад
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Поклейка шпалер — відмінний спосіб швидко змінити зовнішній вигляд приміщення. Головна перевага подібної обробки полягає в тому, що при використанні товстих листів не обов'язково ідеально вирівнювати стіну фінішною шпаклівкою. Самі листи зроблять недоліки менш помітними.

У сьогоднішній статті наші фахівці розкажуть, чи можна клеїти шпалери на штукатурку, особливості процесу та можливі проблеми при роботі над таким мінімалістичним ремонтом.

Підготовка поверхні під поклейку

Неможливо поклеїти шпалери без попередньої підготовки поверхні. В такому випадку лист може почати відходити вже через декілька годин після закінчення ремонту. Ні про яку довговічність не йде й мови.
Саме тому потрібно знати, як правильно клеїти шпалери на штукатурку. Тільки так можна отримати інтер'єр, який буде радувати своїм зовнішнім виглядом навіть через багато років.
Поклейка шпалер на шпаклівку не вимагає особливого інструментарію. Для роботи зі стінкою потрібні мокра ганчірка, будівельний рівень, шпатель та наждачка. Щоб правильно проклеїти лист, потрібно мати при собі рулетку, канцелярський ніж, клей і пензель для нанесення клею. Також може знадобитися драбина.

Ремонтні роботи

foto
Будь-який ремонт починається з правильно проведених підготовчих робіт. І щоб листи трималися не один рік, доведеться прибрати попередню обробку. Минулі шпалери потрібно зняти повністю: прискорити цей процес допоможе метод «квадрат». Для цього знадобиться наступне: відро з чистою водою, ганчірка або пензель, декілька шпателів.
Рясно змочіть невеликий шматочок листа — до метра в ширину. Як тільки шпалери розбухнуть, починайте знімати їх шпателем. Така площа робочої поверхні є найбільш оптимальною: якщо змочувати більше, то лист встигне підсохнути ще до того, як майстер почне працювати зі шпателем.
Далі потрібно перевірити поверхню на наявність цвяхів, дюбелів та саморізів. Їх необхідно витягнути або забити врівень зі стіною, після чого її варто проштукатурити та зашпаклювати. Що саме використовувати — залежить від глибини перепадів.
Для великих нерівностей (від 3-5 мм) використовується виключно штукатурка. Для середніх тріщин (від 1,5 до 3 мм) підійде стартова шпаклівка. Максимальна товщина шару тут 1-1,5 мм і при нанесенні в допустимих 2 шари вона приховає подібні нерівності. Найдрібніші недоліки (до 1 мм) виправить фінішний склад.
Якщо з якоїсь причини немає можливості скористатися шпаклівкою, то варто вибирати товсті рулони (від 3-4 мм завтовшки). Допускається абстрактний малюнок, з яким не потрібно робити підгін. Такі шпалери зможуть приховати дрібні недоліки стіни, які іноді залишаються навіть після ретельного штукатурення «під рівень».
Для тих хто цікавиться, чи потрібна ґрунтовка під шпалери — ми відповідаємо, що вона необхідна. Це саме той захист, який необхідний для стін. Якщо деякі вододисперсійні фарби (якKolorit Idol, Dynasty и History) мають компоненти проти плісняви, завдяки чому легко переносять мінливу вологість приміщення та регулярне протирання ганчіркою, то ось у шпалерних листів такі захисні властивості відсутні.
І якщо житлове приміщення досить «вологе» (в зовнішніх кутах з'являється цвіль з грибками), то рекомендується шукати ґрунтовку з компонентами проти плісняви. У тому випадку, якщо з гідроізоляцією кімнати все в порядку, то можна брати звичайну ґрунтовку — вона виступає відмінною підготовкою перед нанесенням шпалерного клею.
Kolorit Biostop — універсальна ґрунтовка, яка захищає поверхню від розвитку цвілі, лишайників, синьо-зелених водоростей та перешкоджає розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Попереднє ґрунтування перед поклейкою шпалер допоможе посилити захист від впливу вологи та зміцнить основу.

Оздоблювальні роботи

Перш ніж перейти до оздоблювальних робіт, потрібно вирішити яким саме клеєм потрібно клеїти шпалери. Так як для оштукатурених стін підійдуть тільки товсті рулони, то і тримати їх повинен посилений склад.
Краще всього для цього підійде Kolorit Strong Adhesive — екологічний та безпечний клей для важких покриттів. Він відмінно впорається з поклейкою в «сирій» вітальні або спальні, так бо стійкий до утворення грибків і плісняви, не залишає плям та не жовтіє.
Для роботи зі шпалерами знадобляться наступні інструменти: драбина (щоб було зручно клеїти листи в кімнаті будь-якої висоти), будівельна рулетка, ванночка для клею, валик, пензель, шпатель та канцелярський ніж. Також бажано придбати малярний висок — він допоможе визначити ідеально рівну вертикаль, якої варто дотримуватися при поклейці шпалер. Такий простий спосіб контролю в рази надійніше, ніж самий «прокачаний» окомір.
Далі потрібно зрозуміти, куди саме наносити клей — на стіну або безпосередньо на сам лист. Як правило, це написано в інструкції. Також там прописаний бажаний час просочення. Дотримуйтеся цих значень.

Як клеїти шпалери на штукатурку

foto
Перед тим, як клеїти шпалери на штукатурку, потрібно розрахувати звідки почати цей процес. Бажано стартувати з кута кімнати. Це потрібно робити в малопомітному місці, наприклад, в кутку для шафи. Не завжди стіна може похизуватись ідеальним метражем, тому останній лист може не збігтися з іншими і доведеться підрізати його ширину вручну. І щоб такий перехід був непомітним, краще завчасно заховати його.
Клейте листи встик (не залазячи один на одного) з невеликими заїздами на підлогу та стелю. Простіше відрізати зайвих 2-3 сантиметри після поклейки, ніж потім шукати плінтуси, які зможуть сховати «голу» стіну. Рівняйте листи від середини до країв і зверху вниз.
Стики розгладжують спеціальним шпателем для шпалер (якщо його немає — підійде маленький гумовий валик), а бульбашки краще буде проткнути тонкою голкою. Чіпати зайвий раз уже проклеєний лист не варто — це можна робити тільки протягом перших хвилин після поклейки. «Прокол» звичайною голкою випустить зайве повітря з-під листа, не турбуючи його і не псуючи зовнішній вигляд.
У кутах використовуйте метод «міні-нахлесту». Для цього потрібно проклеїти смугу, завівши її на сусідню сторону приблизно на 1-2 см. Наступний лист клеїться прямо з кута з невеликим нахлестом. Притисніть обидва листи до стінки в тому місці, де вони накладаються на один одного. Акуратно зріжте вільну смужку, що залишилася від другого листа і вирівняйте отриманий шов.
Складніше всього поклеїти шпалери за радіаторами опалення. Проте тут допоможе хитрість та спритність рук: спочатку потрібно відрізати необхідний лист по заданим габаритам. Далі прикладіть відріз до батареї та виконайте надрізи в місцях кріплення радіатора до стінки. Промажте клеєм «смугастий» лист і заведіть його за обігрівач.
Після цього потрібно почекати до 48 годин при теплому, проте не гарячому мікрокліматі. Оптимальні значення в приміщенні — температура близько 22-24°С та вологість від 40 до 60%. При більш прохолодній «погоді в будинку» чекати доведеться довше. Підвищувати температуру не рекомендується — через занадто швидке висихання клей може втратити свої властивості і лист може почати відпадати зі стіни.

Коли не можна клеїти шпалери на штукатурку

Робота з листами — питання, де потрібно враховувати десятки змінних факторів приміщення, будматеріалів та особливостей використання кімнати. Але навіть тут є кілька категоричних «ні», коли клеїти шпалери на штукатурку недоцільно, а часом навіть марно.
Декоративна штукатурка призначена для фарбування. Шпалери сюди не підійдуть, бо прилеглий лист тільки підкреслить всі нерівності стіни. І якщо при фарбуванні поверх декоративної штукатурки дизайнерська задумка вгадується легко, то поклейка шпалер на ту ж поверхню створить ілюзію неакуратного ремонту. Ті, хто дивляться на цю «композицію» будуть бачити те, як лист то провалюється, то випирає, створюючи вкрай неприємний візуальний ефект.
Також для підготовки стін під шпалери не рекомендується використовувати цементну штукатурку. Це доволі зернистий матеріал, чий рельєф буде проступати навіть на товстих вінілових аркушах. Також цемент сильно вбирає рідини: навіть після нанесення грунтовки стіна все одно продовжить вбирати клей.
Рулон може почати відпадати ще на етапі нанесення. Єдиний спосіб виправити подібну ситуацію — покрити стіну рівномірним шаром стартової шпаклівки. Тоді поверхня отримає потрібну адгезію,і шпалери будуть триматися на так, як це було задумано виробником.
Небажано клеїти світлі шпалери на штукатурку. Часто після нанесення клею шпаклівка змінює свій колір та стає темно-сірою. Це буде помітно на аркушах ніжних відтінків — навіть якщо вони товсті та вінілові.

Можливі варіанти вирішення проблем

foto
Більшість проблем зі шпалерами вирішуються досить легко. Головне, робити це протягом перших 30-40 хвилин, не чекаючи висихання листа. Чим раніше ви помітите проблему, тим більше шансів на те, що її можна вирішити без повторного переклеювання. Але як тільки лист підсохне і приклеїться до стіни, то доведеться знімати його і робити новий відріз необхідного розміру.
Популярна проблема при поклейці шпалер на штукатурку — бульбашки. Це повітря, що застрягло між стіною та рулоном. Якщо розчин ще не встиг засохнути, то достатньо акуратно проколоти лист, випустити повітря та розгладити рулон.
Щоб виправити недоліки у сухих шпалер, знадобиться звичайний шприц та баночка з клеєм. Зніміть голку та наберіть в порожній шприц 1-3 кубика клею. Зробіть канцелярським ножем один акуратний розріз в листі, проткнув міхур з повітрям. Далі влийте туди пару крапель клею та розгладьте кут валиком або ганчіркою.
Проблема відсталих країв вирішується схожим способом — варто взяти шприц та залити кілька кубиків клею в кут і розрівняти поверхню так, щоб рулон приклеївся до поверхні.
Якщо між листами утворилася широка щілина, то потрібно відрізати смужку потрібного розміру і акуратно приклеїти її встик. У разі вузької щілини, яку не вийде перекрити шпалерами, скористайтеся фарбою. Візьміть склад схожого кольору і нанесіть його на ребро лінійки або на кут шпателя. Акуратно пройдіться цим імпровізованим «ультра-вузьким пензлем» по щілині. Такий прийом допоможе візуально сховати шматочок голої стіни.
Поширені запитання

👷 Чи можна клеїти шпалери на шпаклівку без ґрунтовки?

Ні, шпалери клеїти на шпаклівку без попереднього ґрунтування не можна. Ґрунтовка зміцнює поверхню і покращує зчеплення стінки з обробкою. Kolorit Biostop має компоненти проти плісняви та перешкоджає розвитку хвороботворних організмів на поверх

🧽 Чому не можна клеїти шпалери на штукатурку?

Шпалери можна клеїти на штукатурку, правда як листи так і основа повинні відповідати ряду вимог. Вибирайте товсті рулони з рельєфом та абстрактним принтом. Штукатурка повинна бути не декоративною та не цементною.

🖼 Чи можна клеїти шпалери на штукатурку?

Так, шпалери можна клеїти на штукатурку. Вибирайте для цього товсті рулони (від 3 мм) з вираженим абстрактним рельєфом — вони допоможуть приховати середні та дрібні перепади поверхні. Тонкі та гладкі не підійдуть, бо на них будуть помітні недоліки стіни.

🧱 Чи можна клеїти шпалери на гіпсову штукатурку?

Так, шпалери можна клеїти на гіпсову штукатурку. Правда перед цим потрібно ретельно проґрунтувати поверхню. А ось клеїти листи на цементну штукатурку не рекомендується.

Стікер-тести