Пошук
Розклад
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Вибираючи колір фасаду заміського будинку, затишній спальної кімнати або робочого кабінету, Ви хочете візуалізувати свою задумку ідеального поєднання форми і кольору. Але якщо не враховувати особливості сприйняття кольору, то втілення Вашої ідеї може виявитися під загрозою.

На сприйняття кольору впливають внутрішні і зовнішні фактори.

Внутрішні чинники – це індивідуальні особливості сприйняття кольору людиною.

Кожен з нас сприймає колір по-своєму в силу особливості будови ока і роботи нашої нервової системи. Так само на сприйняття впливають настрій, вік, стать, професійна діяльність, переваги.

Рекомендація:особисто приймайте участь в підборі квітів, навіть якщо оформленням Вашого інтер’єру займається дизайнер.

Зовнішні чинники – це все, що може вплинути на сприйняття кольору не залежно від індивідуальних особливостей людини.

Таких факторів безліч, і ми зараз розглянемо основні з них.

Джерело освітлення

На сприйняття кольору дуже сильно впливає освітлення. У приміщеннях використовуються різні джерела освітлення (лампи розжарювання, світлодіодні лампи, люмінесцентні світильники тощо.), Які маю різні світлові температури. Наприклад, лампа розжарювання має теплу світлову температуру і будь-який колір буде здаватися більш жовтим і червоним, ніж при денному освітленні; а під холодним світлом люмінесцентної лампи колір буде сприйматися більш синім, ніж еталонний колір.
Є кольори (метамеріческіе), які при різному освітленні можуть відрізнятися по тону до невпізнання.
Рекомендація:вибирайте колір під тим джерелом світла, в якому цей колір буде використовуватися. Наприклад, підбирайте колір для фасаду поза приміщенням.

Відтворення кольору

З одного боку, монітори комп’ютерів, ноутбуків або телефонів спотворюють колір, тому підбираючи його використовуючи різні девайси, Ви ризикуєте отримати не той колір, який Ви бажали.
З іншого боку, різні лакофарбові матеріали при тонування можуть відрізнятися в межах норми від еталону. Це пов’язано зі складом фарб і стосується, в більшості випадків, більш дешевих матеріалів.
Рекомендація:при виборі кольору використовуйте колеровочні карти і віяла з еталонними кольорами, які є у дизайнерів і в кожній точці продажу лакофарбової продукції; так само, перед фарбуванням, робіть пробні вифарбовування обраного кольору.

Ступінь блиску

Колір може по-різному сприйматися в залежності від блиску пофарбованої поверхні. Так, на матовому поверхні колір буде світлим, а той же колір на глянцевому поверхні буде здаватися більш насиченим і темним.
Рекомендація:враховувати дані особливості під час вибору кольору.
Кожен колір, який Ви вибрали, необхідно перевірити пофарбувавши не менше 1 кв.м. поверхні, яку плануєте пофарбувати. Тільки після цього приймайте рішення про придбання необхідної кількості колерованной фарби.
Обов’язково перед застосуванням продукту ознайомтеся з інструкцією по використанню. Якщо у Вас виникнуть питання, звертайтеся за консультацією до Технічним фахівцям.
Стікер-тести