Пошук
Розклад
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Водоемульсійна фарба – лакофарбовий склад, де розчинником є ​​вода. В якості сполучника в ній частіше всього зустрічаються акрил, латекс, силікон та полівінілацетат (ПВА). Це швидковисихаюча економна фарба з гарною криючою здатністю та простотою в експлуатації.

Норми витрати

В середньому, витрати водоемульсійних фарб коливаються в межах 9-11 м²/л на 1 шар. Це вкрай високі показники, якими не можуть похвалитися навіть просунуті масляні склади. Алкідні фарби з 1 літра можуть покрити лише до 6-8 м².
Ці показники застосовуються для готових складів. Додаткового розведення водоемульсійна фарба не потребує.

Фарбування різних поверхонь

Як правило, виробник пише показники витрати водоемульсійної фарби на квадратний метр у технічних характеристиках складу. Він уже заздалегідь прорахував те, як вона поводитиметься на різних поверхнях: бетоні, цеглі, шпалерах тощо.
При правильно проведеній підготовці реальні показники будуть наближені до референсних значень. Якщо ж підготовчі роботи були відсутні або проведені в недостатньому обсязі (без штукатурки, шпаклівки чи ґрунтовки), то й показники витрат будуть помітно більшими. У деяких випадках реальні витрати при фарбуванні можуть перевищувати задану кількість практично вдвічі!

Як проводити розрахунок

foto
Враховуйте основні параметри приміщення: ширину та довжину, висоту стель. Також потрібно знати кількість дверей з підвіконнями та їх сумарну площу. Перед тим, як розрахувати кількість водоемульсійної фарби, потрібно дізнатися площу під фарбування.
Якщо ж не хочеться витрачати на це час, скористайтеся калькулятор витрат фарби у виробника. Щоб отримати результати, потрібно вибрати бажаний продукт, вказати тип поверхні, основні параметри кімнати та кількість вікон з дверима. Через секунду приблизні показники витрат водоемульсійної фарби в два шари з'являться на вашому екрані — остаточні значення залежать ще й від особливостей стіни та проведення ремонту.

Що впливає на витрати

На витрату водоемульсійної фарби впливають 2 фактори: якість підготовки поверхні та інструмент. Враховуйте їх при складанні кошторису, оскільки вони можуть внести істотні корективи в обсяги закупівель.
Витрати фарби на правильно підготовленій поверхні (гладкій, зашпакльованій та прогрунтованій) будуть приблизно такими, якими їх вказав виробник продукту. Проте, якщо поверхня пориста, з мінливим рельєфом та погано прогрунтована, то втрати фарби можуть становити 20-40%. І це потрібно закладати у розрахунки на етапі закупівель.
Також варто враховувати особливості основних інструментів для нанесення фарби: валика, фарбопульта та пензля. Найбільше всього витрат у фарбопульта: в залежності від майстерності спеціаліста та способу нанесення доведеться закладати додатково 15-40%. З пензлем в розрахунках треба додати у 10-15%. Найекономнішим вважається валик: він збільшує витрати приблизно на 7-12%.
Загалом, показник витрат будь-яких вододисперсійних фарб схожий та коливається від 8 до 11 м²/л. Точне значення варто шукати в технічних характеристиках обраного складу розділ «Витрата на 1 шар».

Різні види матеріалу та їх витрати

foto
При виборі фарби потрібно враховувати тип сполучника — саме він впливає на властивості складу. Ступінь блиску, стійкість до стирання залежить від додаткових компонентів, тому потрібно вивчати кожну фарбу за бажаними параметрами окремо.

Емульсія на основі акрилової смоли

Як правило, подібні фарби мають високу стійкість до стирання. Це означає, що їх можна спокійно мити вологою ганчіркою та не боятися про майбутній стан поверхні. Деякі подібні фарби можна використовувати навіть у приміщеннях із постійно підвищеною вологістю.
Наприклад, Kolorit History має високу вологостійкість, що дозволяє фарбувати нею стіни у ванній та на кухні. Також вона витримує щоденне миття з дезінфікуючими засобами. Максимальні витрати на підготовленій поверхні складають 12м2/л.

Емульсія на основі силікону

Силіконові фарби не бояться УФ-променів та створюють паропроникний шар зі сприятливими умовами для утеплювача та стін самої будівлі. При досягненні точки роси волога виходить назовні, а не залишається всередині стіни. А це помітно зменшує шанси конденсування вологи та появи цвілі всередині самої стіни.
Саме тому їх часто використовують для фасадних робіт – вони надають поверхні приємного зовнішнього вигляду та частково захищають приміщення від появи грибків та плісняви. Показники витрат коливаються від 9 до 11 м ²/л.

Емульсії з додаванням силікатів

У складі цих фарб знаходиться так зване рідке скло. Вони відрізняються вкрай високою довговічністю — до 20 років без втрати зовнішнього вигляду. Однак варто враховувати те, що доки ви не позбавитеся силікатного покриття — у вас не вдасться пофарбувати поверхню іншою фарбою.
Також силікатна фарба не зможе коректно лягти на стінку, якщо на ній вже є фарба іншого типу. Вам доведеться знімати покриття, штукатурити стіну, наносити на неї силікатну ґрунтовку і тільки після цього фарбувати.
Силікатні емульсії з цинком чи алюмінієм мають протикорозійні властивості. В якості наповнювача тут може бути крейда, слюда, тальк і т.д.
Частіше всього їх використовують для роботи з мінеральними поверхнями, оштукатуреними, керамічними, кам'яними та цегляними стінами. У цьому випадку вони проникають глибоко в поверхню, що фарбується. Також з їх допомогою виробляють вітражі на склі.
Норми витрати водоемульсійної фарби у разі — 9-11 м²/л. У цьому ключі вона нічим не відрізняється від своїх вододисперсійних «побратимів».

Розчин на основі мінералів

Незвичний склад, де крім звичних розчинників та сполучників присутні різні мінеральні наповнювачі. І саме від їх властивостей і залежать відмінні риси складу.
Kolorit Argentic – вододисперсійна акрилова фарба з додаванням мінеральних наповнювачів. Вона підійде для тих, хто висуває підвищені вимоги до безпеки приміщення. Завдяки особливому складу з наносріблом та особливою системою Argentum Protect ця фарба вбиває до 99% шкідливих мікроорганізмів на фарбуємій поверхні. Витрати цієї фарби – до 10 м²/л.

Приклад розрахунку площі стін кімнати

foto
Щоб дізнатися площу під фарбування доведеться озброїтися листочком та калькулятором. Обчислень буде багато – у голові всі цифри не втримати:
1.Розрахуйте периметр кімнати – помножте довжину приміщення на його ширину.
2.Дізнайтеся загальну площу – помножте периметр на висоту.
3.Врахуйте «порожній простір» - дізнайтеся сумарну площу вікон та дверей.
4.Отримайте площу під фарбування — відніміть від загального показника результати розрахунків «порожніх місць».
Як уже говорилося вище, простіше всього використовувати калькулятори витрати від виробника. Більшість виробників лакофарбових сумішей мають цей розділ на своєму сайті.
Достатньо вписати основні параметри кімнати та вибрати продукт: далі спеціальний скрипт сам прорахує площу під фарбування та вкаже скільки літрів фарби потрібно в конкретному випадку. Такий підхід до розрахунків витрат водоемульсійної фарби на м2 виявляється найшвидшим і зручнішим як для фахівців, так і для кінцевих користувачів.
Поширені запитання

🖌Середня витрата водоемульсійної фарби

Зазвичай, витрати водоемульсійки на квадратний метр коливаються в межах 90-115 мл - або 9-11 м²/л. Точні цифри залежать від виробника та особливостей складу

🖥 Приклад витрати водомульсійної фарби

Щоб дізнатися показники витрати фарби, потрібно розрахувати площу під фарбування, і розділити її на число, що вказано в розділі «Витрати». І оскільки фарба наноситься в два шари, то отримане число подвоюється. На кімнату 20 м² знадобиться близько 3 л продукту.

Стікер-тести