Пошук
Розклад
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Стиль ампір виник у Франції у 19 столітті. Його не можна назвати скромним, скоріше навпаки. У кожній деталі інтер'єру відчувається розкіш та багатство. Жодних мінімалістичних елементів дизайну. Замість них значний декор, велика кількість текстилю та багато глянцю. Деякі простежують у ньому риси бароко, але тут більше яскравих акцентів та суворих форм.

Ампірний стиль доречний у просторих житлових приміщеннях з високими стелями та вікнами. Він є проявом імперської культури часів правління Наполеона I. Тому у маленьких кімнатах неможливо передати його статусність та велич.

Квартира у стилі ампір має гарний вигляд тільки з умови великої площі. Але дизайнери радять використовувати його у будинках, тому що тут можна повною мірою реалізувати правильне оформлення з дотриманням усіх особливостей та канонів.

Особливості ампірних інтер'єрів. Закони дизайну

Розпізнати ремонт у цьому стилі нескладно. Він має певні риси:

  1. Оздоблення з використанням декоративних елементів: пілястр, карнизів, ліпнини. Іноді зустрічаються античні статуї у вигляді сфінксів, левів або грифонів. Все розташовується симетрично. Як акценти вибираються бронзові або золоті елементи.
  2. Чіткі класичні форми. Вони проявляються в архітектурі та декорі. В інтер'єрі чимало старовинних прикрас з металу та натурального каменю, каміни, великі картини у красивих рамах та обов'язково килими.
  3. Римська військова символіка: щити, сокири, легіонерські знаки, трофеї.
  4. Еклектичність величності римлян.
  5. Войовничість у поєднанні з театральністю.
Більшість тематичних елементів складно знайти у продажу, тому вони виконуються на замовлення.

Ампір в інтер'єрі: оздоблювальні матеріали

Важливо підкреслити багатство та вишуканість. Тому для оформлення потрібно використовувати дорогі та натуральні матеріали. Це може бути бронза, мармур, срібло. Як підлогове покриття рекомендуються цінні породи дерева зі складним малюнком або кам'яна плитка.
Для стінок краще вибрати фактурні шпалери з імітацією тканини. Але деякі дизайни базуються на фарбуванні чи фактурному тинькуванні. Меблі обов'язково повинні бути масивними з цінних порід дерева. Вона прикрашається різьбленням, металевими вставками із позолоти або бронзи. В обробці застосовуються дорогі щільні тканини.
foto

Колірна палітра стилю ампір

Акцентний колір – золотий. Він використовується в оформленні стін, стелі, меблів, сходів, підкреслюючи статусність та багатство. Як доповнення використовуються й інші кольори:
  • білий – допомагає розбавити інтер'єр. Надає йому легкості та візуально збільшує приміщення;
  • бірюзовий – застосовується у сучасних оформленнях. Добре підійде для вітальні, їдальні або спальні;
  • червоний у благородних відтінках. Зустрічається в оббивці для меблів, килимових покриттях, шторах та інших прикрасах;
  • синій. Є у невеликій кількості. Доречний для другорядних приміщень: вбиральні, передпокою;
  • пастельні відтінки використовують у сучасних інтерпретаціях.
  • Фарбування у стилі ампір підходить переважно для стель. Їх краще пофарбувати у білий колір або відтінок слонової кістки.

    Інтер'єр у стилі ампір: декоративні елементи

    Правильний декор – неодмінна частина інтер'єру. Для прикраси будинків використовують бронзові статуетки, годинники, свічники, люстри, вази, фарфорові сервізи. Обов'язково присутність золотого оздоблення, барельєфів, фрески та бюстів відомих особистостей тих часів.
    Щоб кімната у стилі ампір не виглядала перевантаженою, її доповнюють великими дзеркалами у дорогих позолочених рамах, які візуально розширюють приміщення та надають йому величі. Для стін можна використовувати картини на воєнну тематику.
    foto

    Імперський стиль: багатство та вишуканість

    Щоб підкреслити ці риси стилю, рекомендується вибирати старовинний декор. Це можуть бути античні статуетки, фарфорові вази та посуд, прикраси із натурального дерева. Кожен елемент має виглядати масивно.
    Не забувайте про деталі. Вони відіграють важливу роль – надають цілісності декоративного оформлення. Наприклад, доповнюйте масивні штори кистями з бахромою та ламбрекенами, стелю ліпниною, а мармурові підлоги візерунками.

    Велика кількість позолоти

    Позолота активно використовується у дизайні та присутня в меблях, текстилі, декорі, в оформленні стін, стель та навіть підлоги. Її має бути багато у кожній кімнаті.
    Можна вибирати різні кольори позолоти. Це внесе різноманітність та підкреслить особливість стилю. Не бійтеся перестаратися, вона добре поєднується з усіма відтінками, характерними для ампіру.

    Ліпнина в обробці

    Ліпнина вважається дорогим видом оздоблення. Але при створенні ампіру не можна економити, тому ліпнина має бути присутня на всіх стінах та стелях. Її можна зробити за периметром приміщення.
    За допомогою такого оздоблення створюють красиві візерунки, здатні замінити масивні картини та візуально полегшити простір, заповнений масивними елементами. Знайти фотоприклади гарних дизайнів нескладно.
    foto

    Вся справа у кольорі

    Колірна гама має бути збалансованою. Класичні варіанти передбачають використання яскравіших відтінків, але важливо, щоб вони були благородними.
    У проєкті сучасних дизайнерів зустрічається спокійніша кольорова палітра, що складається з пастельних тонів. При цьому не можна забувати про акценти, що створюються яскравими фарбами та позолотою.

    Російський ампір

    Такий стиль вперше з'явився у Росії на початку 19 століття та користувався популярністю до 40-х років. Потім він розділився на московський та петербурзький. У першому були присутні елементи класицизму. А другий поєднав у собі всі найкращі елементи дизайну.
    З середини 19 століття його популярність пішла на спад, а друге відродження відбулося лише на початку 20 століття. Він став більш стриманим, з меншою кількістю декору та масивних елементів.
    Хоча сьогодні цей стиль здається надто офіційним та важким, його легко адаптувати під сучасні тенденції. Наприклад, використовуючи тільки в елементах декору, наголошуючи на деталях або колірній палітрі.
    Стікер-тести